
NSVV heeft afgelopen zaterdag op eigen kracht een langer verblijf in de eerste klasse veilig gesteld door met 1-2 te winnen bij IFC. Op voorhand stond vast dat een overwinning noodzakelijk was als Heinenoord ook zou winnen. Bij verlies van Heinenoord was NSVV sowieso veilig. In de wetenschap dat Heinenoord op bezoek ging bij het al gedegradeerde Unitas en dat IFC nog uitzicht had op het winnen van de derde periode, lag er een pittige opdracht voor NSVV.
NSVV begon goed aan de wedstrijd. Dat leek binnen de 10 minuten al de eerste treffer op te leveren. Op een voorzet van Jasper Huisman kopte Sander Backx beheerst binnen. De vlag van de grensrechter ging echter omhoog voor buitenspel en de scheidsrechter nam het vlagsignaal over. Helaas geen VAR om te controleren of het echt buitenspel was. De twijfel was groot bij de supporters die er goed voor stonden om dit te beoordelen.
Aan de andere kant moest Jarmo Hartgers handelend optreden toen uit een te korte terugspeelbal een kans voor IFC ontstond.
Na een goed kwartier spelen in de eerste helft kwam NSVV toch op voorsprong. Sander Backx ontsnapte, bij een dieptepass van Peter Jan Cazander, aan de buitenspelval en kon allen door, maar stuitte op de keeper van IFC. Uit de rebound schoot Mark Jacobs knap de 0-1 binnen.
Beide teams waren voor rust goed aan elkaar gewaagd. Het grote verschil in punten was in het wedstrijdverloop zeker niet terug te zien. Na een half uur spelen was NSVV zelfs heel dichtbij de 0-2. Op een scherpe voorzet van Jasper Huisman wist Sander Backx, in een zeer kansrijke positie, zijn voet niet goed achter de bal te krijgen. Maar ook IFC kreeg een uitgelezen kans op de gelijkmaker toen een kopbal op een geheel vrijstaande aanvaller maar net over het doel verdween.
Op slag van rust kreeg NSVV toch een domper te verwerken. Jarmo Hartgers verkeek zich op een hoge voorzet en miste de bal, waarop deze eenvoudig kon worden binnengekopt. Ruststand 1-1, en ook bij Heinoord was het nog gelijk.
Na rust ging IFC nadrukkelijk op zoek naar de overwinning en was het voor NSVV alle hens aan dek. Jarmo Hartgers behoede NSVV meerdere keren voor een achterstand. NSVV was vooral gevaarlijk in de counter. Inmiddels was het goede nieuws dat Heinenoord op achterstand was gekomen binnengedruppeld bij de meegereisde supporters en de trainersstaf. Maar omdat NSVV de klus toch op eigen kracht wilde klaren besloot de trainer in de laatste fase van de wedstrijd aanvallender te gaan spelen. Aan de ene kant schoot Jeroen Voshart van dichtbij recht op de keeper, aan de andere kant kon Jarmo Hartgers een laag ingeschoten bal net uit de hoek tikken. Inmiddels was het Heinenoord in blessuretijd op gelijke hoogte gekomen.
In Hendrik-Ido-Ambacht stond er nog wat langer op de klok en in de 88e minuut viel dan toch de bevrijdende treffer. Op een voorzet van de ingevallen Nathan Bernadina schoot Sander Backx NSVV in veilige haven. De overwinning is niet meer in gevaar gekomen.
NSVV blijft met deze mooie overwinning in de eerste klasse. Saillant detail, in de slotminuten heeft Michael Ouwens, na zeer lang geblesseerd te zijn geweest, weer speelminuten gemaakt.
Opstelling:
Jarmo Hartgers, Rick Berghout, Bas van Eekelen (83eNathan Bernadina), Jeroen Voshart, Quinton Burk, Mark Jacobs, Boyd van Andel, Sjoerd Hofstede, Peter Jan Cazander (67e Christian Bellassai), Jasper Huisman (76eFinn Langerak), Sander Backx (90e Michael Ouwens)
Ruststand: 1-1
Eindstand: 1-2









