
Op zaterdag 15 november organiseren de Modelbouwvrienden een leerzame Arduino studiedag in Buurthuis MeMekaer aan de Kerkstraat 73 in Strijen. De cursus wordt verzorgd door Paul van der Veen, met aanvullingen van Dré, die onder andere uitleg geeft over het toevoegen van ‘libraries’ en het uitwisselen van waardes tussen verschillende functies.
De bijeenkomst start om 10.00 uur. De toegang is gratis, koffie en thee zijn verkrijgbaar voor 50 cent. Er is tevens een handige USB-stick met alle cursusbestanden te koop voor slechts 10 euro (niet verplicht).
Het belooft een gezellige en leerzame ochtend te worden, waar iedereen zijn of haar kennis en projecten kan delen. Door middel van kruisbestuiving leren deelnemers van én met elkaar.
Tijdens de cursus wordt gewerkt met een testbord met schakelaars, lampjes en een Arduino Uno. De basisprincipes staan centraal:
👉 Kun je een schakelaar uitlezen, dan kun je ook een sensor uitlezen.
👉 Kun je een lampje aansturen, dan lukt dat ook met een motor of andere actuator.
Wel is het belangrijk te weten dat de Arduino geen grote vermogens of hoge spanningen aankan — daarvoor wordt een interface gebruikt. Indien gewenst wordt ook dit onderdeel uitgebreid toegelicht. Alle uitleg en materialen zijn terug te vinden op de drive van de Modelbouwvrienden.
- Locatie: Buurthuis MeMekaer, Kerkstraat 73, Strijen
- Aanvang: 10.00 uur
- Toegang: gratis – koffie/thee €0,50
- USB-stick met cursusmateriaal: €10 (optioneel)
📧 Meer info: Dré via djansen.2@hccnet.nl of WhatsApp 06-30862829
Een ideale kans voor iedereen die wil leren hoe je met een Arduino schakelingen bouwt en programmeert!









